Pension Suchovrsice parkety.jpg
Restaurace s teplou kuchyní, ubytováním v penzionu a s prostory pro svatby, večírky a hostiny. Penzion Úpice - Suchovršice v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji.
Zpet na seznam restauraci.jpg
Užitečné odkazy:
hudebníci a DJs

hudebníci a DJs

MUSIC POPTÁVKA - zde si snadno zajistíte hudbu na Vaši veřejnou akci i na soukromý večírek, či svatbu. Osvědčení hudebníci z Vašeho blízkého okolí i z celých Východních Čech.
fotografové

fotografové

Katalog východočeských fotografů - zde si snadno vyhledáte svatebního fotografa z blízkého okolí i z celých Východních Čech.
Zde naleznete DJe z okolí i z celých Východních Čech
Zde naleznete DJe z okolí i z celých Východních Čech
Svatební web

Svatební web

Svatební magazín a podrobný katalog svatebních služeb ve Východních Čechách.
Portál, katalog a vyhledávač internetových stránek..
SEO Rozcestník

Rubriky

Historie a současnost restaurace a penzionu v Suchovršicích u Úpice na Trutnovsku
Hostinec U Vágnerů ve Suchovršicích u Úpice na Trutnovsku byl postaven v roce 1908, a již v témže roce zde bylo na novém jevišti odehráno první divadelní představení od Stroupežnického "Naši furianti". Prvním hostinským byl starosta Suchovršic pan Antonín Vágner, který však po 18 letech zemřel poměrně mladý dne 9.9.1926, což bylo nedlouho po jeho náhlém odstoupení z funkce starosty.
V roce 1945 z útrpnosti nad oběťmi války byla v tomto hostinci u Vágnerů zřízená odpočívárna či noclehárna pro ty nejubožejší osvobozené zajatce koncentračních táborů, kteří kolem putovali několik dnů, a byla jim poskytována především potrava, když únavou a hladem nemohli v cestování domů pokračovat.
V obci bývalo až pět hostinců, z nichž byl zachován právě tento U Vágnerů, který byl v roce 1950 pronajat Podkrkonošskému Konzumu Trutnov. Ostatní hostince v obci Suchovršice byly postupně zrušeny, poslední dva v roce 1950.
Hostinec U Vágnerů nyní známe pod názvem Restaurace a Penzion Suchovršice, a provozuje ho pan Josef Müller s paní Irenou Müllerovou.
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4569"
zvětšit

zvětšit

Adresa:

Penzion a Restaurace Suchovršice
Suchovršice 124
542 32 Úpice
okres Trutnov, Královéhradecký kraj


Provozovatel:

Josef Müller  M:  603 870 462
T:  499 881 684,   M:  603 838 336
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one